17. Baltijas Kausa dalībniekiem

Visi 17. Baltijas Kausa dalībnieki ir laipni gaidīti sestdienā, 06.04.2019, viesnīcas “Bellevue Park Hotel Riga” , Slokas ielā 1, konferenču zālē “BERLIN”!  Viesnīcas hallē, uz ekrāna pie sienas būs arī norāde. Neskaidrību gadījumā no viesnīcas halles lūdzu zvaniet Jūlijai, 29425737.

Jau otro gadu mūsu čempionāts dos risināšanas reitingus, jo pie pārējiem nosacījumiem tiks arī izpildīts nosacījums, ka vismaz 10 dalībniekiem ir risināšanas reitingi.  17. Baltijas Risināšanas Kauss ir arī reģistrēts Pasaules risināšanas kausam un ierakstīts World Solving Cup (WSC) 2019 kalendārā. Pasaules risināšanas kausa papildu nosacījums ir 10 labāko risinātāju vidējais reitings >=2000, ko mēs pagaidām varam panākt tikai pateicoties mūsu viesiem.

Reģistrācija sāksies plkst. 11:00, sākums ir plkst. 12:00, bet vēlams atnākt vismaz 20 min. pirms sākumam, jo 12:00 sākas 1. kārta un būtu jau jāsež uz vietas ar risinājumu lapā ierakstītiem vārdu, uzvārdu, dzimšanas gadu, izmantojamo notāciju.

Dalības maksa ir 20 eiro pieaugušiem un 10 eiro – junioriem, senioriem un arī dalībniekiem ar risināšanas reitingu >=2000. Cenā ir iekļautas divas kafijas pauzes – kafija, tēja, cepumi, maizītes. Ūdens ar citronu būs pieējams pašā zālē. Līdzi var ņemt savu šahu (vienu vai vairāk), viens būs arī pieējams uz vietas. Papīrs un pildspalvas arī būs uz vietas. Sacensību laikā izmantot mobilo tālruni ir stingri aizliegts, bet pārtraukumos, protams, drīkst.

Mums būs 2 kārtas, 2 stundas katra, ar 30 min. kafijas pauzi starp kārtām, un aptuveni stundas pauzi pēc 2.kārtas, gaidot rezultātus. Apbalvošanas ceremonija varētu sākties ap plkst. 17:30 un tad beigsies ap plkst. 18:00.

Problēmas

Katrā kārtā būs 7 problēmas ar uzdevumiem: #2, #3, #n, etīde, h#, s# un arī problēma no pasakaina žanra – hs# (Palīgpašmats (hs#) ir šaha kompozīcija, kurā sāk baltie un līdz pēdējam melnu gājienam melnie un baltie spēlē sadarbībā (ka palīgmatā), bet ar savu pēdējo gājienu baltie piespiež melnus pieteikt matu balto karalim. Var būt vairāk par vienu risinājumu, arī dvīņu pozicijas).

Ka piemērs varētu būt  Problēmas | Risinājumi no 45. Latvijas čempionāta šaha kompozīciju risināšana.

Citus piemērus Jūs arī varat redzēt WSC kalendāros: 2015/16 | 2016/17 | 2017/18 | 2018/19 | 2019/20

Lūdzu, nebaidieties no hs# problēmam! Noteikti nebūs sarežģitāki par h#!
Svarīgi zināt: spēle ir ļoti līdzīgā H#. Arī 2 vai vairāk tematiski identiski risinājumi. Uzsāk baltie! Pēdējais gājiens – baltie pieteic šahu melno karalim,  vienīgais melno gājiens lai izvairīties no šaha – pieteikt matu balto karalim (ir vēl variants, kad melniem nav citi gājieni, tikai matu pieteikšana).
Ja problēmai 3.5 gājieni, tad uzsāk melnie: 1… melno gājiens  2.balto gaj.   melno gaj.  3.balto gaj. +   melno gaj. #

Jautājumu gadījumā rakstiet uz julia@chessproblem.lv vai zvaniet 29425737 (Jūlija Visocka, Baltijas Kausa organizatore).

Lai visiem veicas!!!

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *