Ielūgums uz 13. ECSC

13. Eiropas Šaha problēmu
risināšanas čempionāts

Latvijas Problēmšaha biedrība sadarbībā ar Rīgas Šaha Federāciju 2017.gada 12.-14.maijā organizē 13. Eiropas Šaha problēmu risināšanas čempionātu (European Chess Solving Championship (ECSC)). Šāda veida čempionāts notiks Latvijā pirmo reizi, tiesības uz tās organizēšanu Latvija saņēma pēdējā Šaha kompozīcijas Kongresā, 2016.gada augustā, Belgradā (sk. Kongresa lēmumus, pašās beigās).

Eiropas Šaha uzdevumu risināšanas čempionāta organizēšanas mērķis ir prezentēt Latviju kā šāda līmeņa pasākuma veiksmīgu rīkotāju, kā arī izmantot čempionātu šaha kompozīcijas popularizēšanai Latvijā, ieinteresēt juniorus un ikvienu citu šahistu problēmu risināšanā, un, iespējams, arī šaha problēmu sastādīšanā.

Latvijas komandas sagatavošanas pasākumi

Latvijas komandas sagatavošanai čempionātam Latvijas Problēmšaha biedrība plāno rīkot risināšanas pasākumu sēriju, kas ietver gan sacensības, gan arī sagatavošanos tām. Tuvākais pasākums būs 13.Starptautiskās risināšanas sacensības (ISC), kas notiks vienlaicīgi visās dalībvalstīs un arī Latvijā, Rīgā, 2017.gada 29.janvārī. Sacensības ir iedalītas 3 šādās kategorijās: kategorija risinātājiem ar pieredzi, kurā varēs iegūt reitinga punktus; kategorija risinātājiem ar mazāku pieredzi; junioru kategorija (dzimušajiem pēc 29.01.2004). Šo sacensību rezultāti tiks ņemti vērā Latvijas izlašu formēšanai Eiropas Čempionātam.

Risinātājiem – čempionāta formāts

Dalībnieki

Eiropas Šaha problēmu risināšanas čempionāts notiek saskaņā ar Pasaules/Eiropas noteikumiem. Katrai Eiropas valstij ir tiesības nosūtīt uz ECSC čempionātu vienu komandu, kas sastāv no 4 dalībniekiem, kur viens dalībnieks ir komandas līderis. Komandas dalībnieki vienlaicīgi piedalās arī individuālajās sacensībās. Valstīm ar komandu ir arī tiesības nosūtīt vēl vienu papildus risinātāju individuālajām sacensībām, ka arī divus risinātājus no papildus kategorijām: juniori (līdz 23 gadiem pasākuma gadā); sievietes; seniori (sākot ar 60 gadiem pasākuma gadā). Valstis bez komandām var nosūtīt divus individuālus risinātājus.

Organizētājvalstij ir tiesības piedalīties ar divām komandām, tātad Latvijai 13. ECSC varētu būt 2 komandas pa 4 cilvēkiem katrā, plus viens individuālais risinātājs, un arī divi papildus risinātāji no junioru, sieviešu, vai senioru kategorijām. Kopā līdz 11 dalībniekiem.

ECSC uzdevumi

Sacensības ietver divas kārtas, kuras notiek divu dienu laikā, trīs kārtas dienā:

DIENA KĀRTA ŽANRS LAIKS
1.diena 1.kārta 3 divvilči (#2) 20 minūtes
2.kārta 3 trīsvilči (#3) 60 minūtes
3.kārta 3 etīdes 100 minūtes
2.diena 4.kārta 3 palīgmati (h#2, h#3, h# >3) 50 minūtes
5.kārta 3 daudzvilči (#4, #5) 80 minūtes
6.kārta 3 pašmati (s#2, s#3, s# >3) 50 minūtes

13. Čempionāta sacensības

13. Eiropas risināšanas čempionāts notiks 2017.gada 12.-14.maijā Radisson Daugava viesnīcā. Pats turnīrs ECSC, kur piedalīsies Eiropas valstu izlases komandas, aizņem divas dienas, 13. un 14.maijā, plkst. 9-12:30; bet papildus čempionāta ietvaros 12. un 13.maijā notiks Atklātās risināšanas sacensības (Open Solving) visiem risinātājiem un risināšanas šovs (Solving Show + Baltic Combined) gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Noslēguma ceremonijā 14.maijā dienas otrajā pusē tiks apbalvotas uzvarētāju valstu komandas un individuālie risinātāji, kas uzvarēja pamata un arī papildus sacensībās.


Informāciju par iepriekšējiem ECSC Jūs varat apskatīt Pasaules Šaha Kompozīciju Federācijas lapā; piemēram, 2016.gada ECSC rezultāti.

ECSC valstu (komandu) un dalībnieku skaits pēdējos gados:

  • 2016 – Atēnas, Grieķija, 2016: 16 komandas un 75 dalībnieki.
  • 2015 – Iasi, Rumānija, 2015: 16 komandas un 65 dalībnieki.
  • 2014 – Igalo, Melnkalne, 2014: 15 komandas un 63 dalībnieki.
  • 2013 – Viļņa, Lietuva, 2013: 17 komandas un 69 dalībnieki.
  • 2012 – Kijeva, Ukraina, 2012: 14 komandas un 67 dalībnieki.
  • 2011 – Loviča (Łowicz), Polija, 2011: 16 komandas un 75 dalībnieki.

Parasti šāda veida čempionāti piesaista arī izcilus šaha lielmeistarus, tādus kā Kacper Piorun, Aleksandrs Mista (Polija), John Nunn, Jonathan Mestel, Colin McNab (Lielbritānija), Bojan Vučković (Serbija), kā arī augstas amatpersonas no dažādām šaha federācijām: Andrej Selivanov (Krievija), Piotr Murdzia (Polija), Ilham Aliev (Azerbaidžāna), Dinu Ioan-Nicula (Rumānija), Alain Villeneuve (Francija); un citus izcilus viesus.

Populāras šaha tīmekļa vietnes arī seko līdz ar šaha problēmu risināšanu saistītiem pasākumiem, piemērām, atskaite par Pasaules risināšanas čempionātu Belgradā (40th World Chess Solving Championship ar atklāšanas ceremoniju Belgradas mērijā) uz ChessBase.


Latvijas Problēmšaha biedrība aicina organizācijas un uzņēmumus atbalstīt projektu un šaha kompozīcijas attīstību Latvijā. Mērķa ziedojumus var adresēt Rīgas Šaha Federācijai (sabiedriskā labuma organizācija, 85% uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaide ziedojumiem) ar komentāru “13. Eiropas risināšanas čempionāta organizēšanai”. Projekta sponsori tiks minēti 13. ECSC mājas lapā, un arī uz informatīviem materiāliem un stendiem čempionāta norises vietā. Papildus informācijai lūdzam rakstīt organizatoriem.



2017 © Latvijas Problēmšaha biedrība

Comments are closed.